MERSEN FERRAZ A250C150-11 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 150A, Type 11, Striker | CH4UBE
MERSEN FERRAZ A250C150-11 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 150A, Type 11, Striker
Item: CH4UBEModel: A250C150-11
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2500V AC
Ac/dc AC
Amps 150A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Male To Female Stud
Diameter 36.1 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 230.6 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2500V