MERSEN FERRAZ A250C150-10 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 150A, Type 10, Striker | CH4UBD
MERSEN FERRAZ A250C150-10 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 150A, Type 10, Striker
Item: CH4UBDModel: A250C150-10
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2500V AC
Ac/dc AC
Amps 150A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Male To Female Stud
Diameter 36.1 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 194.8 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2500V