MERSEN FERRAZ A250C110-30 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 110A, Type 30, Striker | CH4UBB
MERSEN FERRAZ A250C110-30 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 2500V 110A, Type 30, Striker
Item: CH4UBBModel: A250C110-30
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 2500V AC
Ac/dc AC
Amps 110A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper, Brass
Connection/terminal Type Female Stud To L Bracket
Diameter 27.9 mm
Indication System Type Visual Indicator
Length 239 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 2500V