HALLOWELL F4513-18HG Open Shelving 87 x 36 x 18 8 Shelves | AC8CUB 39K752
HALLOWELL F4513-18HG Open Shelving 87 x 36 x 18 8 Shelves
Item: AC8CUBModel: F4513-18HGCross Ref: 39K752
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Color Gray
Depth 18"
Duty Rating Medium Duty
Frame Material Steel
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 500 lbs.
Material Cold Rolled Steel
Number Of Shelves 8
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Width 36"
Post Construction Angle
Post Gauge 14 ga.
Shelf Adjustment Increments 1 1/2"
Type Freestanding
Whole Unit Load Capacity 4000 lbs.
Width 36"