HALLOWELL 4710-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind | AA9AAP 1BHL1
HALLOWELL 4710-24HG Starter Shelving 87inh 48inw 24ind
Item: AA9AAPModel: 4710-24HGCross Ref: 1BHL1
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Color Gray
Depth 24"
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 350 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 48" x 24"
Overall Width 48"
Shelf Adjustment Increments 1 1/2"
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 350 lbs.
Shelving Material Steel
Shelving Strength Rating Commercial
Type Starter
Whole Unit Load Capacity 1750 lbs.
Width 48"