HALLOWELL 4710-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind | AA9AAN 1BGL9
HALLOWELL 4710-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind
Item: AA9AANModel: 4710-18HGCross Ref: 1BGL9
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Friday, May 22
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Color Gray
Depth 18"
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 375 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 48" x 18"
Overall Width 48"
Shelf Adjustment Increments 1 1/2"
Shelf Capacity 375 lbs.
Shelving Material Steel
Shelving Strength Rating Commercial
Type Starter
Whole Unit Load Capacity 1875 lbs.
Width 48"