HALLOWELL 4711-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind | AA9AAR 1BHL3
HALLOWELL 4711-18HG Starter Shelving 87inh 48inw 18ind
Item: AA9AARModel: 4711-18HGCross Ref: 1BHL3
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Color Gray
Depth 18"
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 375 lbs.
Material Steel
No. Of Shelves 6
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 6
Overall Depth 18"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 48" x 18"
Overall Width 48"
Shelf Adjustment Increments 1 1/2"
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 375 lbs.
Type Starter
Whole Unit Load Capacity 2250 lbs.
Width 48"