HALLOWELL A4523-24PL-AM Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 24 Inch Depth | AA6KKA 14C768
HALLOWELL A4523-24PL-AM Add On Shelving 87 Inch Height 36 Inch Width 24 Inch Depth
Item: AA6KKAModel: A4523-24PL-AMCross Ref: 14C768
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Friday, May 22
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1.5"
Assembled Unassembled
Color Gray
Depth 24"
Gauge 22 ga.
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Gold
Height 87"
Number Of Shelves 8
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Width 36"
Post Construction Bead, Angle
Shelving Configuration Add-On
Shelving Material Antimicrobial Steel
Whole Unit Load Capacity 4000 lbs.
Width 36"