HALLOWELL 7520-24HG Starter Shelving 87inh 36inw 24ind | AA9AKB 1BLX6
HALLOWELL 7520-24HG Starter Shelving 87inh 36inw 24ind
Item: AA9AKBModel: 7520-24HGCross Ref: 1BLX6
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled/unassembled Unassembled
Color Gray
Depth 24"
Finish Powder Coat
Frame Material Steel
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Certified
Height 87"
Material Steel
No. Of Shelves 5
Number Of Drawers 0
Number Of Shelves 5
Overall Hxwxd 84" x 36" x 24"
Post Construction Angle, Bead
Shelf Adjustments 1 1/2"
Shelf Capacity 1250 lbs.
Shelf Configuration Starter
Shelf Style Close , Closed , Solid
Shelving Material Steel
Type Starter
Width 36"