HALLOWELL 4723-24PL-AM Starter Shelving 87inh 48inw 24ind | AA6KKF 14C773
HALLOWELL 4723-24PL-AM Starter Shelving 87inh 48inw 24ind
Item: AA6KKFModel: 4723-24PL-AMCross Ref: 14C773
In Stock
Shelving Configuration
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Shelving Unit
Adjustable Increments 1 1/2"
Assembled Unassembled
Assembled/unassembled Unassembled
Frame Material Steel
Gauge 22 ga.
Green Certification Or Other Recognition Greenguard Gold
Height 87"
Load Capacity Per Shelf 350 lbs.
No. Of Shelves 8
Number Of Drawers 0
Overall Depth 24"
Overall Height 84"
Overall Hxwxd 84" x 48" x 24"
Overall Width 48"