FABORY M51300.040.0035 Machine Screw, 35mm Length, A2 Stainless Steel, M4 x 0.70mm Thread Size, 100PK | CG8HCE 54FR72
FABORY M51300.040.0035 Machine Screw, M4x0.7 Thread Size, SS, 35 mm Lg., Flat, Phillips, Plain
Item: CG8HCEModel: M51300.040.0035Cross Ref: 54FR72
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 6G
Drive Size 4.6 mm
Grade Grade A2
Head Angle 90°
Head Dia. 8.4 mm
Head Height 2.7 mm
Head Type Flat
Length 35 mm
Material Stainless Steel
System Of Measurement Metric
Thread Length 35 mm