FABORY M39078.030.0020 Dowel Pin, 3mm Nominal Dia., 3.0mm Pin Dia., 25PK | CG8FAF 41KD45
FABORY M39078.030.0020 Dowel Pin, Std Dowel, 20 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Plain, Steel
Item: CG8FAFModel: M39078.030.0020Cross Ref: 41KD45
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Dimensional Standards Din 6325, Iso 8734A
Display Qty 25
Finish Plain
Length 20 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Slip Fit
Shank Length 20 mm