FABORY M39070.030.0010 Dowel Pin, 3mm Nominal Dia., 3.0mm Pin Dia., 50PK | CG8EUY 41KC22
FABORY M39070.030.0010 Dowel Pin, Std Dowel, 10 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Steel
Item: CG8EUYModel: M39070.030.0010Cross Ref: 41KC22
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 50
Finish Plain
Length 10 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 10 mm