EATON LGU3320AAG G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Adjustable Thermal | BH4PFZ
EATON LGU3320AAG Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 320A, Line And Load, 50/60 Hz
Item: BH4PFZModel: LGU3320AAG
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 320A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 600V AC
Length 4.09"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated