EATON LGE3250FAG G Mccb: Lg Frame, 250A | AG8RGW
EATON LGE3250FAG Molded Case Circuit Breaker, Lg Frame, 250A, 3-Pole
Item: AG8RGWModel: LGE3250FAG
In Stock : 2 Units
Get it by Wednesday, May 20
5.00% off
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 4.09"
Mfr. Series Series G
Mounting Hardware Metric
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated