EATON LGE3250FAWC G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Fixed Thermal | BH4LZX
EATON LGE3250FAWC Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 250A, Without Terminals, 50/60 Hz
Item: BH4LZXModel: LGE3250FAWC
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 4.09"
Number Of Poles 3
Rating 100% Rated