EATON LGU3300FAW G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Fixed Thermal | BH4PFV
EATON LGU3300FAW Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 300A, Without Terminals, 50/60 Hz
Item: BH4PFVModel: LGU3300FAW
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 300A
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 150 kAIC at 480V AC, 200 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 600V AC
Length 4.09"
Mfr. Series Series G
Notes LG Breaker Is HACR Rated
Number Of Poles 3
Rating 80% Rated