EATON LGH3350FAGC G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg, Fixed Thermal | BH4MVC
EATON LGH3350FAGC Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, 3-Pole, 350A, Line And Load, 50/60 Hz
Item: BH4MVCModel: LGH3350FAGC
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 350A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type LG
Frame LG
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 5 12/25"
Interrupt Rating 65 kAIC at 480V AC, 100 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 600V AC
Length 4.09"
Number Of Poles 3
Rating 100% Rated