EATON LGE963033G Molded Case Circuit Breaker, Lg-Frame, Lg Type, Electronic Ls Trip, 4-Pole, 630A, 600 Vac
Item: BH4MPNModel: LGE963033G
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 630A
Frame LG
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 415V AC
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0-100% Adjustable Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load
Trip Type Electronic LS
Voltage 600V AC