EATON JGH4200FAG Molded Case Circuit Breaker, 4-Pole, 200A, 600 Vac, 25 Kaic At 600 Vac, Line/Load
Item: BH4FMTModel: JGH4200FAG
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Frequency Rating 50-60 Hz
Height 5.34"
Interrupt Rating 25 kAIC at 600V AC, 100 kAIC at 240V AC, 65 kAIC at 480V AC
Length 3.57"
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Rating 80% Rated
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Adjustable Magnetic
Voltage 600V AC
Width 5.34"