EATON HFDDC1110L Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 110A, 600 Vac, 42 Kaic At 125 Vdc, Line And Load
Item: BH3BVVModel: HFDDC1110L
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 110A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Frame F
Height 1.38"
Interrupt Rating 42 kAIC at 125V DC
Length 3.38"
Number Of Poles 1
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC
Width 1.38"