EATON DBU38-30E Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 30A, 38 Kv Max, 34.5 Kv Nominal | BJ2EAG
EATON DBU38-30E Expulsion Fuse Refill Unit, 30A, 38 kV, 34.5 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2EAGModel: DBU38-30E
In Stock
34.5kV
Item Fuse
Amps 30A
Fuse Class Class E
Height 2 1/4"
Length 32"
Max. Voltage 38 kV
Type DBU
Voltage 34.5 kV