EATON DBU17-80K Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 80A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DWW
EATON DBU17-80K K-Speed Class K Expulsion Fuse Refill Unit, 80A, 17.1 Kv, 14.4 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DWWModel: DBU17-80K
In Stock
14.4kV
Get it by Monday, May 25
Item Fuse
Amps 80A
Fuse Class Class K
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV