EATON DBU17-150E Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 150A, 17.1 Kv Max, 14.4 Kv Nominal | BJ2DVK
EATON DBU17-150E Expulsion Fuse Refill Unit, 150A, 17.1 kV, 14.4 kV Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DVKModel: DBU17-150E
In Stock
14.4kV
Get it by Friday, May 22
Item Fuse
Amps 150A
Fuse Class Class E
Height 2 1/4"
Length 22 1/2"
Max. Voltage 17.1 kV
Type DBU
Voltage 14.4 kV