EATON DBU27-100SE Dbu Expulsion Fuse Refill, Type Dbu, 100A, 27 Kv Max, 23 Kv Nominal | BJ2DXF
EATON DBU27-100SE Expulsion Fuse Refill Unit, 100A, 27 Kv, 23 Kv Nominal, Epoxy Tube
Item: BJ2DXFModel: DBU27-100SE
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Amps 100A
Fuse Class Class Se
Height 2 1/2"
Length 26 1/4"
Max. Voltage 27 kV
Type DBU
Voltage 23 kV