CONTINENTAL CTD14M-3500-37 Sync Drive Gearbelt CTD 250 Teeth 37mm Width | AH9CAD 39GC65
CONTINENTAL CTD14M-3500-37 Sync Drive Gearbelt CTD 250 Teeth 37mm Width
Item: AH9CADModel: CTD14M-3500-37Cross Ref: 39GC65
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Gearbelt Type CTD
Industry Number 14MGT-3500-37
Minimum Operating Temperature -40°F
Number Of Teeth 250
Pitch 14 mm
Pitch Length 3500 mm
Reinforcing Cord Material Carbon Fiber
Tooth Location One Side
Top Width 37 mm
Width 37 mm