CONTINENTAL CTD14M-3920-37 Sync Drive Gearbelt CTD 280 Teeth 37mm Width | AH9BZR 39GC44
CONTINENTAL CTD14M-3920-37 Sync Drive Gearbelt CTD 280 Teeth 37mm Width
Item: AH9BZRModel: CTD14M-3920-37Cross Ref: 39GC44
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Gearbelt Type CTD
Industry Number 14MGT-3920-37
Minimum Operating Temperature -40°F
Number Of Teeth 280
Pitch 14 mm
Pitch Length 3920 mm
Reinforcing Cord Material Carbon Fiber
Tooth Location One Side
Top Width 37 mm
Width 37 mm