CONTINENTAL CTD14M-3304-37 Sync Drive Gearbelt CTD 236 Teeth 37mm Width | AH9CCC 39GD85
CONTINENTAL CTD14M-3304-37 Sync Drive Gearbelt CTD 236 Teeth 37mm Width
Item: AH9CCCModel: CTD14M-3304-37Cross Ref: 39GD85
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Gearbelt Type CTD
Industry Number 14MGT-3304-37
Minimum Operating Temperature -40°F
Number Of Teeth 236
Pitch 14 mm
Pitch Length 3304 mm
Reinforcing Cord Material Carbon Fiber
Tooth Location One Side
Top Width 37 mm
Width 37 mm