CONTINENTAL CTD14M-2800-37 Sync Drive Gearbelt CTD 200 Teeth 37mm Width | AH9BZU 39GC50
CONTINENTAL CTD14M-2800-37 Sync Drive Gearbelt CTD 200 Teeth 37mm Width
Item: AH9BZUModel: CTD14M-2800-37Cross Ref: 39GC50
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Gearbelt Type CTD
Industry Number 14MGT-2800-37
Minimum Operating Temperature -40°F
Number Of Teeth 200
Pitch 14 mm
Pitch Length 2800 mm
Reinforcing Cord Material Carbon Fiber
Tooth Location One Side
Top Width 37 mm
Width 37 mm