BUSSMANN LPS-RK-175SP-TP Class RK1 Fuse, Industrial, Time Delay/Slow Blow, 600VAC/300VDC, 175A | BC7YDB
BUSSMANN LPS-RK-175SP-TP Class RK1 Fuse, Industrial, Time Delay/Slow Blow, 600VAC/300VDC, 175A
Item: BC7YDBModel: LPS-RK-175SP-TP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Industrial Power Fuse
Ac Voltage 600V AC
Amps 175A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 300V DC
Indicator Style Without Indicator
Mounting Style Holder
Packaging Bulk
Series LPS-RK_SP Series
Termination Type Knife Blade
Voltage (dc) 300VDC