BUSSMANN LPS-RK-150SP-TP Industrial Power Fuse, Class RK1, Slow Blow, 150A, 600VAC
Item: BD4QLEModel: LPS-RK-150SP-TP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Industrial Power Fuse
Ac Voltage 600V AC
Amps 150A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 300V DC
Fuse Size / Group Low Peak
Indicator Style Without Indicator
Mounting Style Holder
Packaging Bulk
Termination Type Knife Blade
Voltage (dc) 300VDC