BUSSMANN LPS-RK-100SP-TP Industrial Power Fuse, Class RK1, Slow Blow, 100A, 600VAC | BC8QRJ
BUSSMANN LPS-RK-100SP-TP Industrial Power Fuse, Class RK1, Slow Blow, 100A, 600VAC
Item: BC8QRJModel: LPS-RK-100SP-TP
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Industrial Power Fuse
Ac Voltage 600V AC
Amps 100A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 300V DC
Fuse Size / Group Low Peak
Indicator Style Without Indicator
Mounting Style Holder
Packaging Bulk
Termination Type Knife Blade
Voltage (dc) 300VDC