BUSSMANN LPS-RK-125SP-TP Industrial & Electrical Fuse, 125A, 600VAC | BD3DPT
BUSSMANN LPS-RK-125SP-TP Industrial & Electrical Fuse, 125A, 600VAC
Item: BD3DPTModel: LPS-RK-125SP-TP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Electronic Fuse
Ac Voltage 600V AC
Amps 125A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 300V DC
Fuse Group Low-Peak
Fuse Type Cartridge Blade Fuses
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 300 kA at 600V
Mounting Type Holder
Packaging Bulk
Product Type Industrial Power Fuses
Series LPS Series , LPS-RK_SP Series
Termination Type Knife Blade
Visual Indication Without Indicator
Voltage 600CV AC/300V DC
Voltage (dc) 300VDC