BUSSMANN LPS-RK-350SP-TP Industrial & Electrical Fuse, 350A, 600VAC | BD4GMR
BUSSMANN LPS-RK-350SP-TP Industrial & Electrical Fuse, 350A, 600VAC
Item: BD4GMRModel: LPS-RK-350SP-TP
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Electronic Fuse
Ac Voltage 600V AC
Amps 350A
Body Style Cartridge Blade
Dc Voltage 300V DC
Fuse Group Low-Peak
Fuse Type Cartridge Blade Fuses
Indicator Style Without Indicator
Interrupt Rating 300 kA at 600V
Mounting Type Holder
Packaging Bulk
Product Type Industrial Power Fuses
Series LPS Series
Termination Type Knife Blade
Visual Indication Without Indicator
Voltage 600CV AC/300V DC
Voltage (dc) 300VDC