BURNDY YAZ31TC12 Compression Lug, 2 Inch Barrel Length, Red
94 mm
Red
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Compression Lug |
| Barrel Type | Long |
| Color Code | Red |
| Conductor Material | Copper |
| Hole Size | 0.31" |
| Number Of Holes | 1 |
| Overall Length | 3.69" |
| Strip Length | 2.062" |
| Strip Length | 2-1/16" |
| Stud Size | 1/2" |
| Terminal Material | Copper |
| Thread Size | 1/2" |
| Voltage | 35 kV |