Item: CG6BDLModel: TTN-032-0060
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Scissor Lift Table
Base Width 24"
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 7 1/4"
Lowered Height 7.25"
Max. Platform Length 72"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 3
Raised Height 39 1/4"
Raised Height 39.25"
Time 22 sec.
Travel Length 32"