AUTOQUIP TTN-013-0035 Scissor Lift Table, 48 Inch Platform Width, 19 Inch Height, 3500 lbs Capacity
Item: CG6BBGModel: TTN-013-0035
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Load Capacity 3500 lbs.
Lowered Height 6"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 48"
Min. Platform Length 48"
Min. Platform Width 24"
Motor Hp 1 1/2 hp
Number Of Cylinders 2
Raised Height 19"
Time 7 sec.
Travel Length 13"