ASHCROFT 121010S04L400# Pressure Gauge, General Purpose Case, 0 to 400, 12 in Dial, 1/2 in NPT Male, Aluminium
Item: CN8YGGModel: 121010S04L400#Cross Ref: 787N14
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Pressure Gauge
Accuracy -1% to +1%
Gauge Case Material Aluminum
Lens Material Glass
Lens Material - Gauge Glass
Nominal Dial Size 12"
Pressure Range 0 psi to 400 psi
Primary Pressure Range 0 psi to 400 psi