ASHCROFT 121010S04L200# Pressure Gauge, General Purpose Case, 0 to 200, 12 in Dial, 1/2 in NPT Male, Aluminium
Item: CN8YEEModel: 121010S04L200#Cross Ref: 787N13
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Pressure Gauge
Accuracy -1% to +1%
Gauge Case Material Aluminum
Lens Material Glass
Lens Material - Gauge Glass
Nominal Dial Size 12"
Pressure Range 0 psi to 200 psi
Primary Pressure Range 0 psi to 200 psi