Item: CN8YCHModel: 851010S04L100#Cross Ref: 787N02
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Pressure Gauge
Accuracy -1% to +1%
Application Deionized Water, Hydraulics And Pneumatics, Refrigeration, Specialized OEM Equipment
Case Material Aluminum
Gauge Application General Purpose Case
Gauge Case Material Aluminum
Lens Material Glass
Lens Material - Gauge Glass
Nominal Dial Size 8 1/2"
Pressure Range 0 psi to 100 psi
Primary Pressure Range 0 psi to 100 psi