Item: CN8YGKModel: 851010S04L400#Cross Ref: 787N05
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Pressure Gauge
Accuracy -1% to +1%
Gauge Case Material Aluminum
Lens Material Glass
Lens Material - Gauge Glass
Nominal Dial Size 8 1/2"
Pressure Range 0 psi to 400 psi
Primary Pressure Range 0 psi to 400 psi