MERSEN FERRAZ HP10J600 Fuse, 1000 VDC, 600A, gPV Class | CH4YVN
MERSEN FERRAZ HP10J600 Fuse, 1000 VDC, 600A, gPV Class
Item: CH4YVNModel: HP10J600
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac/dc DC
Amps 600A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 63.5 mm
Finish Silver Plated
Fuse Type Photovoltaic
Length 203.2 mm
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Dc Ul 1000V