MERSEN FERRAZ HP10J125EI Fuse, 1000 VDC, 125A, gPV Class | CH4YUV
MERSEN FERRAZ HP10J125EI Fuse, 1000 VDC, 125A, gPV Class
Item: CH4YUVModel: HP10J125EI
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 125A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 41.4 mm
Fuse Type Photovoltaic
Indication System Yes
Indication System Type Ei Indicator
Length 146 mm
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 1000V