MERSEN FERRAZ HP10J200 Fuse, 1000 VDC, 200A, gPV Class | CH4YUY HP10J100
MERSEN FERRAZ HP10J200 Fuse, 1000 VDC, 200A, gPV Class
Item: CH4YUYModel: HP10J200
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 200A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 41.4 mm
Fuse Type Photovoltaic
Length 146 mm
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 1000V