MERSEN FERRAZ HP10J125 Fuse, 1000 VDC, 125A, gPV Class | CH4YUU HP10J70
MERSEN FERRAZ HP10J125 Fuse, 1000 VDC, 125A, gPV Class
Item: CH4YUUModel: HP10J125
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 125A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 41.4 mm
Frequency 50/60 Hz
Fuse Class Photovoltaic
Fuse Type Photovoltaic
Length 146 mm
Mounting Clip, Bolted
Mounting Type Clip Or Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-hp10j100.pdf
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 1000V