MERSEN FERRAZ HP10J160 Fuse, 1000 VDC, 160A, gPV Class | CH4YUW HP10J80
MERSEN FERRAZ HP10J160 Fuse, 1000 VDC, 160A, gPV Class
Item: CH4YUWModel: HP10J160
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 160A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 41.4 mm
Fuse Type Photovoltaic
Length 146 mm
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 1000V