MERSEN FERRAZ HP10J250EI Fuse, 1000 VDC, 250A, gPV Class | CH4YVB
MERSEN FERRAZ HP10J250EI Fuse, 1000 VDC, 250A, gPV Class
Item: CH4YVBModel: HP10J250EI
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 600V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 250A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 54.1 mm
Finish Silver Plated
Fuse Type Photovoltaic
Indication System Yes
Indication System Type Ei Indicator
Length 181.1 mm
Product Group Special Purpose Fuses
Rated Voltage Ac Ul 600V
Rated Voltage Dc Ul 1000V