MERSEN FERRAZ A430C80-15 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 80A, Type 15, Striker | CH4UMY
MERSEN FERRAZ A430C80-15 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 80A, Type 15, Striker
Item: CH4UMYModel: A430C80-15
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 4300V AC
Ac/dc AC
Amps 80A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Male To Female Stud
Diameter 50.8 mm
Finish Silver Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 241.3 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 4300V