MERSEN FERRAZ A430C100-75 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 100A, Type 75, Striker | CH4ULR
MERSEN FERRAZ A430C100-75 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 100A, Type 75, Striker
Item: CH4ULRModel: A430C100-75
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 4300V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Female Stud To Female Tube
Diameter 50.8 mm
Finish Tin Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 247.6 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 4300V