MERSEN FERRAZ A430C100-70 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 100A, Type 70, Striker | CH4ULQ
MERSEN FERRAZ A430C100-70 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 4300V 100A, Type 70, Striker
Item: CH4ULQModel: A430C100-70
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 65 kA
Ac Voltage 4300V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Female To Female Tube
Diameter 50.8 mm
Finish Tin Plated
Indication System Type Visual Indicator
Length 254 mm
Mounting Direct Mount
Product Datasheet mersen-ferraz-a430c100-15.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 4300V